Menu główne
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 1
unikalnych: 1

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 64310
unikalnych: 6844

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 1193217
unikalnych: 309870
Ankieta

Na jakim grasz saksofonie?

yamaha

selmer

amati

jupiter

keilwerth

b&s

conn

weltklang

buffet

trevor james

stagg

arnold

inny

yanagisawa

P.Mauriat

cannoball

Autor kralka
Głosy: 20487
Poprzednie ankiety

Dźwięk i intonacja

"Saksofon. Ładny dźwięk i precyzyjna intonacja":
- znacznie poprawisz barwę dźwięku,
- zaczniesz stroić i słyszeć niestrój,
- zaczniesz łatwo osiągać górne dźwięki,
- zaczniesz łatwo osiągać dolne dźwięki,
- bez problemu zaczniesz świstać do dwóch oktaw ponad skalę, nawet bez dodatkowej aplikatury,
- w twoich rękach zabrzmi nawet najgorszy saksofon.

Improwizacja 251 swing

Ćwiczenia improwizacji z filmami wyświetlającymi akordy, tonacje i skale.
Ćwiczenia harmoniczne.
Bogata wiedza teoretyczna poparta animacjami i interaktywnymi ćwiczeniami.
1000 stron nut.

- więcej informacji...
Szkoła improwizacji na saksofon

"Szkoła improwizacji na saksofon" - multimedialny przewodnik po skalach, akordach, skarbnica wiedzy o improwizacji.

Kilkaset podkładów dźwiękowych, ponad 250 patentów, wiele ćwiczeń a także opisy jak improwizować w różnych stylach muzycznych. 
Saksofon - kompendium
Praktyka
Improwizacja
Saksofon jazzowy i estradowy
Saksofon klasyczny
Wydarzenia
Szkolnictwo i edukacja
Zespoły saksofonowe
Saksofon a elektronika
Chałtura
Big bandy i orkiestry
Sklepy i serwisy saksofonowe
Zloty i spotkania saksofonistów
Przydatne akty prawne
Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Jaki kupić saksofon???Proszę o pomoc

Autor Odpowiedzi
Gregor4
czw paź 09 2008, 09:18
[ Nowy ]
Zarejestrowany #3065
Witam. Chcę zacząć moja przygodę z saksofonem. Gramna gitarze i klawiszach,ale na saksofonie sie nie znam. Chcę wydać około 1500zł. Znalazłem Yamahe YAS 275, którą polecają forumowicze,ale w tej chwili mnie nie stać. Proszę o poradę
Powrót do góry
miccom
czw paź 09 2008, 03:58
[ vivace ]

Witaj na naszym wortalu. No ciężko jest coś doradzić za cenę poniżej lub w cenie 1500pln. Spróbuj poszukać w swojej okolicy jakiegoś saksofonistę, możliwe że on/ona pomoże ci w zakupie odpowiedniego saksofonu. W sieci ciężko doradzić, bo zakup saksofonu to sprawa dużo bardziej złożona niż np. gitarki czy klawiszy. Na każdym kupowanym używanym saksofonie (choć na nowych też by się przydało) należałoby zagrać i posłuchać co w nim drzemie. A za 1500 nie znajdziesz nic nowego godnego polecenia. Polecam sklepy internetowe p.Śmietany, allegro( goście z dużą liczbą pozytywów i bez żadnego negatywu), lub coś z naszego działu kupię-sprzedam.
Polecam temat naszego forum:
 http://www.saksofon.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?15730
Pozdrawiam. admin

[ Edytowany czw paź 09 2008, 04:01 ]
Powrót do góry
Gregor4
czw paź 09 2008, 04:24
[ Nowy ]
Zarejestrowany #3065
Dziękuję.Zastanawiam się po przeczytaniu Pana odpowiedzi nad kupnem nowego Weltklang AS-216 koszt 2100 lub wspomnianą YAMAHE YAS 275. Chcę kupić taki, który mi się po 2 latach nie rozleci, nie będzie się psuł. Który by mi Pan polecił z nowych? Nie znam nikogo kto gra na saksofonie.Pozdrawiam
Powrót do góry
miccom
czw paź 09 2008, 09:54
[ vivace ]

Zdecydowanie nowy weltklang!
Dobry sprzęt, wypróbowany przez najlepszych.
To kompletnie nie ten weltklang co sprzed 40 lat.
Polecam!
Powrót do góry
Gregor4
czw paź 09 2008, 10:03
[ Nowy ]
Zarejestrowany #3065
Dzięki. Tylko jeszcze jaki model Weltklang to się rozejrzę? Czy nowy saksofon też nalezy sprawdzić jak gra, jego brzmienie?Czytałem,ze w/w Yamaha jest dobra jak na początek
Powrót do góry
slawek76
sob paź 25 2008, 09:46
[ Nowy ]
Zarejestrowany #3078
tez chcialem sie zapytac o yamahe yas275 czy jest dobra na poczatek
Powrót do góry
miccom
sob paź 25 2008, 10:22
[ vivace ]

O yamahach niewiele mogę powiedzieć choć leżą na dobrej półce wśród saksofonów. Pytanie- co da się wyciągnąć z saksofonu w początkowej fazie nauki gry... Bo słyszałem szajz nadający się na złom w rękach doskonałego muzyka- i uszom nie wierzyłem jakie dźwięki z niego wydobywał... Yamaha jaki weltklang ma swoją historię i doświadczenie w produkcji dęciaków. Trzeba przyjąć fakt, że nie jest to wasz PIERWSZY saksofon( bedzie ich znacznie więcej na koncie :D )- muzycy którzy grywają na yamahach powiedzą -yamaha lepsza. Ale trzeba też przeanalizować dźwięk i barwę saksofonu. Nowe weltklangi nie są jeszcze tak rozpowszechnione jak yamahy- więc nie ma za dużo wniosków i stwierdzeń odnośnie tego sprzętu. Weltklangi są tańsze od yamachy( o przeszło 1 tysiąc pln!)- więc chyba bardziej nadają się na początki z saksofonem. Ja sam kiedyś sprzedałem starego weltklanga za 1000 pln( jakiś dwa lata temu- srebrny, ogólnie słaby..) Więc są ludzie którzy do dzisiaj doceniają stary dobry weltklang. NOWY weltklang jest jeszcze lepszy! Następny mój saksofon ( około wiosny) to saksofon altowy WELTKLANG AS-216(patynowany mat). Zobaczymy co z niego wycisnę :D
Pozdrawiam. admin.

[ Edytowany sob paź 25 2008, 10:25 ]
Powrót do góry
Moderatorzy: SkyKnight, kralka, miccom

nie oceniany:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF